Školská jedáleň

• Školská jedáleň

• Naši žiaci a zamestnanci sú stravníkmi školskej jedálne ZŠ s MŠ, Jarná Poprad.

Stravník je prihlásený na odber stravy až po prijatí finančných prostriedkov na účet školskej jedálne a odovzdaní vyplnenej záväznej prihlášky, ktorú nájdete v spodnej časti stránky – Dokumenty na stiahnutie.

Prihlásiť na stravu, alebo odhlásiť  dieťa zo stravy je potrebné najneskôr deň vopred do 14.00 h.  výlučne cez  EDUPAGE.

Z dôvodu dodržiavania záväzných platných predpisov pre školské stravovanie (Zásady správnej výrobnej praxe - HACCP a pod.)  nie je  možné odhlásiť stravu ráno v daný deň. V prvý deň choroby je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v čase od 11.00 - 13.00 h.

Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Kontakty na školskú jedáleň ZŠ s MŠ, Jarná Porpad:

Telefón:  052/773 13 54

Vedúca ŠJ: Stanislava Valášiková - stanislava.valasikova@zsjarna.sk

Administratívny pracovník: Marcela Dorová  - marcela.dorova@zsjarna.sk

• Stravník - podmienky stravovania v školskej jedálni v školskom roku 2023/2024

• Stravník je prihlásený na odber stravy až po prijatí finančných prostriedkov na účet školskej jedálne a odovzdaní vyplnenej záväznej prihlášky na stravu pre šk. rok 2023/2024.

Úhrada  stravného v školskom roku 2023/2024:

a)   mesačne, do 20. kalendárneho dňa v predchádzajúcom mesiaci za stravníkov nepoberajúcich dotácie na podporu stravovacích návykov:

1.

1. stupeň ZŠ (1. - 4. ročník)

2.

2. stupeň ZŠ (5. - 9. ročník)

3.

Materská škola pri Spojenej škole Letná

b)   stravníci poberajúci dotácie na podporu stravovania uhrádzajú:

1.

1. stupeň ZŠ (1. - 4. ročník)

do 20.augusta, 20. novembra, 20. februára

2.

2. stupeň ZŠ (5. - 9. ročník)

do 20. augusta, 20. novembra, 20. februára

3.

Materská škola pri Spojenej škole Letná

do 20. kalendárneho dňa v predchádzajúcom mesiaci

Nárok na štátnu účelovú dotáciu na stravu vzniká stravníkovi po schválení Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad a úhrade zálohovej platby. V prípade záujmu o dotáciu je potrebné vyplniť tlačivo prostredníctvom Edupage, ktoré nájdete v časti "Žiadosti/Vyhlásenia" pod názvom "Zápisný lístok na stravovanie s NÁVRATKOU - obedy".  Toto tlačivo slúži výhradne pre účely žiadosti o dotáciu na stravu.

Číslo účtu školskej jedálne:      SK 38 0200 0000 3500 1823 9562

VS: má každý žiak pridelený

ŠS:  3

KS: 0308

(do poznámky pre prijímateľa uviesť meno, priezvisko a triedu dieťaťa)

Platbu za stravné je možné uhradiť:

a) trvalým príkazom           b) internetbankingom           c) vkladom na účet

Prihlásiť na stravu, alebo odhlásiť  dieťa zo stravy je potrebné najneskôr deň vopred do 1400 h.  výlučne cez  EDUPAGE, alebo po prihlásení sa na webových stránkach jednotlivých škôl.

Z dôvodu dodržiavania záväzných platných predpisov pre školské stravovanie (Zásady správnej výrobnej praxe - HACCP a pod.)  nie je  možné odhlásiť stravu ráno v daný deň.

V prvý deň choroby je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v jedálni v čase od 1100 - 1300 h.

Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Ak sa dieťa alebo žiak prihlási na stravu počas školského roka, prináleží mu strava hneď po podaní záväznej prihlášky, rozhodnutí riaditeľa školy o prijatí stravníka na stravovanie a po uhradení stravného.