• Výchovné poradenstvo

• Výchovný poradca:  Mgr. Lukáš Javorský

Konzultačné hodiny:

• piatok:   od 7:45 – 10:20

prípadne po dohovore cez mail: lukas.javorsky@ssletnapp.sk, v.poradca@ssletnapp.sk

Informácie súvisiace s profesijnou orientáciou

Jednou z hlavných úloh výchovného poradenstva  je profesijná orientácia žiakov na SŠ. Od začiatku školského roka monitorujeme záujem žiakov na SŠ (predbežný záujem žiakov 8. a 9. ročníka zasielame do výpočtového strediska v Michalovciach).

Žiaci majú možnosť návštevy strednej školy počas dní otvorených dverí s rodičmi.

Na prihlášku sa uvádza prospech žiaka na konci 6., 7., 8., ročníka a za I. polrok 9. ročníka.

Jedným z kritérií prijatia na SŠ sú výsledky Testovania 9  - termín je 6.4.2022

Informácie o Testovaní 9 - 2022 sú zverejnené na www.nucem.sk

Prihláška na štúdium na SŠ:

Každý žiak má možnosť podať dve prihlášky na študijné odbory, ktoré vyžadujú talentovú skúšku (do 20.3.2022) a dve prihlášky na dve SŠ, alebo na dva študijné odbory tej istej strednej školy bez overenia talentu (do 20.3.2022)

Prihlášku vyplní ZŠ, rodič (zákonný zástupca) a žiak podpisom potvrdia údaje.  Ďalšia prihláška sa podáva v júni, ak žiak nebol prijatý na žiadnu strednú školu.

Dôležité internetové stránky pre žiakov deviatych ročníkov

· www.strednaskola.sk

· www.povolania.eu

· www.svetprace.sk

· www.statpedu.sk

· www.kamposkole.sk

· www.skoly-info.sk

· www.svsmi.sk

Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania, profesijnej orientácie detí a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.

Konzultácie poskytuje nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom a učiteľom.

Náplň práce výchovného poradcu zahŕňa veľmi široké spektrum jeho povinností a úloh. Obsahom jeho práce v škole je predovšetkým partnerská komunikácia a spolupráca:

• s vedením školy
            • s pedagógmi
            • s triednymi učiteľmi
            • so žiakmi (práca s nadanými, talentovanými, integrovanými, šikanovanými alebo problémovými deťmi, pomáha riešiť problémy s dochádzkou, krádežami, konfliktami, agresivitou, alkoholom, drogami, poruchami učenia a správania
            • s rodičmi
            • s centrami pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie
            • s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny - so sociálnou kuratelou (v súvislosti so sociálno-patologickými javmi)
            • s  políciou (pri problémovom správaní, ale aj preventívne pri organizovaní prednášok, besied)
            • so strednými školami (poskytovanie informácií, nábor, prezentácia)

• Spojená škola, Letná 3453/34, Poprad
        • 052/7895 182 052/7895 181 - MŠ