• Zápis prvákov

• Milí rodičia budúcich prvákov,

podmienkou k zápisu dieťaťa do prvého ročníka je vyplnená elektronická prihláška, ktorú nájdete na webovej stránke základnej školy (tu).

Prihlášku je potrebné vyplniť dopredu, t.j. do 2.4.2024. Zápisu sa musia zúčastniť obaja zákonní zástupcovia dieťaťa, kde podpisujú vytlačenú a vyplnenú prihlášku (príloha č. 3).

Ak sa zápisu nemôžu zúčastniť obaja rodičia, prihlášku môže podpísať len jeden zákonný zástupca, ak sa obaja zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden z nich a na zápis prinesú vypísané a podpísané písomné vyhlásenie (príloha č. 2). Ak je zadováženie podpisu druhého rodiča spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa /zapísanie ho do školy/ je možné ho preukázať čestným vyhlásením zákonného zástupcu (príloha č. 1).

Prílohy:

Príloha č. 1 - Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu

Príloha č. 2 - Písomné vyhlásenie zákonného zástupcu

Príloha č. 3 - Vyhlásenie - povinná príloha k prihláške

Poskytujeme

- materskú školu, základnú školu a základnú umeleckú školu pod jednou strechou

- vzdelávanie, sebarealizáciu a všestranný rozvoj žiaka

- pestujeme u žiakov potrebné pracovné návyky a sociálne zručnosti

- vyučujeme v blokoch

- od 1.ročníka umožňujeme vzdelávanie v anglickom jazyku

- na vyučovaní pracujeme s textom ako univerzálnym nástrojom vzdelávania

- učíme žiakov kriticky myslieť a poznávať svet v súvislostiach

- vedieme žiakov k zodpovednosti za vlastné učenie

• Karneval

• Dňa 06.02.2024 sa v našom ŠKD ozýval šťastný smiech detí a veselá hudba. Obdobie zábavy a radosti - to sú fašiangové slávnosti. Deti sa poobliekali do rôznych karnevalových masiek a kostýmov. Všetky deti sa veselo zabávali, šantili, spievali a tancovali. Každá karnevalová maska si odniesla pekný zážitok.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

• RETRO DEŇ

• V utorok 13.2.2024 sa na Vás tešíme v dobovom oblečení, žiaci v parlamente navrhli rozlúčiť sa s fašiangami "RETRO DŇOM". Časový interval je rozsiahly - 50. - 90. roky minulého stročia. Takže každý si môže nájsť to svoje.

• Okresné kolo v stolnom tenise chlapcov

• Dňa 7.2.2024 sa v priestoroch našej školy konalo Okresné kolo v stolnom tenise chlapcov.

Naši žiaci Jakub Roško, Gabriel Jucha, Kristián Kovalčík, Adam Hubený a Miloš Vasiľ v silnej konkurencii obsadili skvelé 1.miesto a postupujú do krajského kola, ktoré bude 18.4.2024 v Spišskej Starej Vsi.

Gratulujeme a prajeme mnoho ďalších úspechov v reprezentácii školy.

• PASOVAČKA

• V pondelok 29.01.2024 bol u nás v škole špeciálny deň. Zavítala k nám kráľovná Letňana so svojimi radcami. Pozreli si vystúpenia našich prváčikov. Na pódiu sa recitovalo, spievalo, hralo na gitare, tancovalo. Všetkým sa veľmi dobre darilo a kráľovná rozhodla, že Líšťatká, Mravčeky aj Rybky budú súčasťou nášho kráľovstva.

Zložili svoj Prvácky sľub, pani učiteľky s pani vychovávateľkami ich pasovali na ozajstných prvákov a ako darček dostali svoje triedne tričká.

Našim prvákom, aj všetkým žiakom našej školy prajeme veľa radostných chvíľ a nech sa im darí. : )