• Odlet lastovičiek

• Lastovičky od nás každoročne odlietajú do teplých krajín prezimovať a na jar sa k nám znovu vrátia. V piatok  13. 10. 2023 sme im popriali šťastný let symbolickým odletom našich papierových lastovičiek. 😊

• Naša (7.S) exkurzia do Martina

• V stredu 11. 10 sme sa v skorých ranných hodinách plný očakávania, zišli na vlakovej stanici. Pred nami bola cesta smer Martin. Hlavným naším cieľom bola návšteva  Gymnázia Viliama Pavlinyho Tótha v Martine, teda Centra popularizácie fyziky. Všeobecne fyzika je zaujímavý predmet, preto sme sa tešili na rôzne pokusy. Pán učiteľ nás nesklamal, bol vtipný, rozdával jednotky. Predstavil a vysvetlil nám rôzne vlastnosti plynov a tekutín. Ba dokonca sme si viacero z pokusov mohli aj vyskúšať.  Celá naša trieda sa zhodla, že bolo fajn. Cestou na stanicu sme sa ešte zastavili na Národnom cintoríne v Martine.

• Svetový deň srdca

• Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila 29. september za Svetový deň srdca. Srdce si zaslúži svoj deň – je to najdôležitejší orgán ľudského tela. Aj naše deti si v ŠKD pripomenuli tento deň rôznymi aktivitami.

• ŠOMP v plávaní

• Naši žiaci dnes na vybojovali na plaveckej súťaží cenné kovy. Šimon Kuruc získal striebornú medailu v disciplíne znak a bronz vo voľnom spôsobe. Zoe Thurská zvíťazila v disciplíne prsia.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

• Ponožkový október

• Milí rodičia, učitelia a žiaci

Počas októbra bude na našej škole prebiehať charitatívna zbierka "Ponožkový október", ktorú organizujeme pod záštitou občianského združenia Podaj Ďalej z Prešova.

Ak chcete podporiť ľudí v núdzi, stačí na to jeden pár nových nepoužitých ponožiek vhodený do označenej krabice v škole. Ľuďom bez domova ponožky poskytnú ochranu pred chladom, či infekciami.

Krabica, do ktorej môžete hádzať ponožky je pri prvom kontakte pri vstupe do školy.

Za každú ponožku veľmi pekne ĎAKUJEME.

• Spoznávacie hry

• V stredu 27.09.2023 sme sa vybrali na veselú výpravu po škole. Čakali nás Spoznávacie hry. Našou úlohou bolo zistiť, v akých triedach býva školský klub – našich  9 oddelení. Mali sme možnosť ukázať, ako sa nám darí spolupracovať, vzájomne si pomáhať.

Každá pani vychovávateľka pripravila pre nás zaujímavú aktivitu. Predstavili sme sa motýľovi najrýchlejšie ako sme vedeli, snažili sa pantomimicky znázorniť jeho životný cyklus. Úspešne sme prešli prekážkovou dráhou ako veselé žabky. Zavítali sme na indiánske územie, kde sme hľadali zatúlané líšťatá. Potriedili sme farbičky, vymaľovali kúsok XXL maľovanky. Poskladali puzzle u lienok aj žirafiek. Spoločne postavili mravenisko ako usilovné mravčeky. Nazbierali nektár do úľov a precvičili si svoje pľúca s pokrikom Hu-u! u sovičiek. Za zvládnutie úlohy sme dostali pečiatku, či nálepku.

Zažili sme hodinku plnú smiechu a zábavy!

• Oznámenie Spolku SŠL

• Vážení rodičia - členovia Spolku SŠ Letná,

v súlade so schválenou výškou členského príspevku pre členov Spolku, ktorý odsúhlasila Členská schôdza Spolku dňa 13.9.2023 Vás žiadame o

ÚHRADU DOPLATKU ČLENSKÉHO na aktuálny školský rok 2023-24

V SUME 30,- € /dieťa

V TERMÍNE NAJNESKôR DO 31.10.2023.

ÚDAJE K PLATBE:

• suma 30,- € / dieťa
            • na účet Spolku (IBAN):              SK36 0900 0000 0050 6077 8415
            • variabilný symbol:                      ročník – napr. 3
            • poznámka pre prijímateľa:      meno a priezvisko dieťaťa a trieda (napr. Zuzana Mrkvičková, 4.X) resp. názov triedy v MŠ

riešenie nezrovnalostí členského / otázky na členské:

• v prípade nejasností ohľadom platby členského, či prípadnej reklamácie nás kontaktujte prosím mailom na clenske.spolok.ssl.pp@gmail.com
            • pre jednoduchšiu a rýchlejšiu komunikáciu prosím pridať aj fotokópiu platby členského (ak riešite nezrovnalosti vo výške členského uvedeného v prehľade členského)

- zároveň prosíme v komunikácii vždy uvádzať aj meno a priezvisko dieťaťa a triedu.

Za včasnú úhradu Vám vopred ďakujeme.

vedenie Spolku